Jótékonysági koncert - A Budapest Parkban debütál a Superalbum Cikk

A Budapest Parkban debütál a Superalbum

Október 1-jén a Budapest Park színpadán egyszerre szólalnak meg a jövő és a jelen hangjai: kilenc ismert hazai előadó – köztük a Bagossy Brothers Company, a Margaret Island, a Carson Coma és még sokan mások – áll színpadra a Superar gyermekkórussal közösen. Ez az egyszeri és megismételhetetlen este a Superalbum élő premierje: egy olyan lemezé, amelynek minden dala gyerekekkel közösen született. A projekt nemcsak zeneileg különleges, de fontos társadalmi üzenetet is hordoz. Az első dal – amit Mehringer jegyez – már most meghallgatható.

 A Superalbum és az október 1-jei koncert a zene erejéről, az összefogásról és a társadalmi felelősségvállalásról szól. A projekt különlegessége, hogy ismert előadók és gyerekek közösen írnak és adnak elő dalokat – így nemcsak új zenei élmények születnek, de a gyerekek önbizalmat, motivációt és közösségi élményt is kapnak a zenélés által.

Hirdetés

A kollaborációs lemez mind a tíz dala a Superar gyermekkórus és egy-egy zenekar vagy előadó közös munkája. A dalok sorban jelennek meg a nyár folyamán, a teljes repertoár pedig először az október 1-jei koncerten csendül fel élőben.

A Superalbum nagykoncerten a Budapest Park színpadára lép a Bagossy Brothers Company, a Blahalouisiana, a Bohemian Betyars, a Carson Coma, Co Lee, Járai Márk, Kolibri, Mehringer, valamint a Margaret Island is – utóbbiak számára ez az este lesz az utolsó előtti fellépés, a Superalbumra írt daluk pedig egyfajta zenei búcsúként is értelmezhető. A koncerten a Superar gyermekkórus önálló produkcióval is színpadra áll.

A Superalbum első dala már most meghallgatható – szerzője Mehringer Marci, aki a Superar gyermekkórussal közösen alkotta meg a Minek felnőni című számot. A szerzemény hangszereléséért TEMBO felelt. A dal készüléséről Mehringer így mesélt:

„Örülök, hogy részese lehetek ennek a projektnek, mert azt gondolom, hogy ez egy örök élmény a gyerekeknek zeneileg is, attól függetlenül, hogy milyen irányt vesz az életük és folytatják-e zenei pályafutásukat vagy sem. Fontos dolog, hogy egy olyan közösségben alkothatnak, ahol hovatartozástól függetlenül tényleg mindenki egyenlő és egyformán fontos.”

A különleges kezdeményezés a Banana Records kiadó és kreatív ügynökség, a SPAR Magyarország, a Superar Zeneművészeti Alapítvány és a Budapest Park együttműködésében jött létre, azzal a céllal, hogy a zenélés gyerekkori hatásait ne csak hirdesse, hanem valóban meg is mutassa. A koncert bevételéből származó nettó nyereséget teljes egészében a Superar Alapítványnak ajánlják fel.

Superalbum koncert jegyek >>>

 

Budapest Park

 

Kapcsolódó

A Pentatonix Budapesten indítja 2026-os európai turnéját Cikk

Pentatonix koncert 2026 A Pentatonix ötöse újradefiniálta az a capella műfaját, népszerű feldolgozásaikkal és saját dalaikkal. A csapat fennállása óta több mint 10 millió lemezt adott el, több milliárdszor játszották le dalaikat, összegyűjtött 3 Grammy-díjat és világszerte milliókat bűvöltek el énekhangjukkal és kreativi

A Quimby az MVM Dome-ba hívja közös játékra a közönséget Cikk

„A kezdetekkor így hívtunk magunkat, és úgy tűnik, A terepasztal lovagjai még mindig velünk élnek…” – 2026. március 28-án a Quimby az MVM Dome-ban újra felrajzolja saját kicsi országát a térképre. Egy különös játékteret, ahol dalok tartanak tükröt és adnak új színeket a valósághoz. És ahol, ahogy

Közel 670.000 ember bulizott 2025-ben a Budapest Parkban Cikk

Budapest Park látkép 2025 Rendkívül sikeres évadot zárt vasárnap hajnalban a Budapest Park. A tizennegyedik szezon nézőszáma 7 %-kal múlta felül a tavalyi látogatók számát. A szabadtéri kulturális komplexum tehát nemcsak stabil, erős pozícióját tartja, hanem évről évre újabb beruházásokkal, fejlesztésekkel és a szolgáltatá

2026-ban sem maradunk Csinibaba Táncdalfesztivál nélkül Cikk

Csinibaba Táncdalfesztivál 2026 2026-ban visszatér a Katona József Színház és a Budapest Park nagysikerű közös műsora, ráadásul nem is akárhogyan! Három közel telt házas est után a Csinibaba Táncdalfesztivál új fejezetet nyit: 2026-ban a ’80-as évektől a ’90-es évek közepéig tartó időszak sodró világába, a rendszerváltás éveibe