Egy hétig szabadon elérhető a Müpa digitális irodalmi gyűjteménye Hír
Hirdetés
Különleges meglepetéssel kedveskedik irodalomkedvelő közönségének a költészet napja alkalmából a Müpa: április 11. és 18. között bárki számára elérhetővé válnak a népszerű Literárium-estek hang- és videófelvételei. A digitális irodalmi gyűjtemény a legnagyobb kortárs szerzők műhelyébe enged bepillantást Esterházy Pétertől Csukás Istvánig.
A magyar kortárs irodalom színe-javát sorakoztatja fel a Müpa népszerű sorozata, a Literárium, amelynek során az irodalom egy-egy este erejéig kilép a könyvek lapjairól és élő, összművészeti eseménnyé válik. A Keresztury Tibor szerkesztésében születő műsorok olykor szokatlan megközelítésükkel új oldalukról mutatják be a szerzőket és a műveket, kedvet ébresztve ahhoz, hogy kézbe vegyünk addig még nem ismert köteteket is.
A költészet napja alkalmából most a szélesebb közönség számára is elérhetővé válnak a nagysikerű estek hanganyagai illetve videófelvételei. A Müpa digitális irodalmi gyűjteményének köszönhetően a széles közönség április 11. és 18. között az intézmény honlapján regisztráció nélkül nyerhet bepillantást a legnagyobb hazai kortárs szerzők műhelyébe. Ebből az alkalomból négy hangfelvételhez képi anyag is társul, így a népszerű írót, költőt köszöntő Csukás István 80 című előadás mellett – amelyben többek közt Halász Judit és Máté Gábor közreműködött – a 2016-os Esterházy Péter-emlékestet és a 2017-es Federico García Lorca-estet is élvezhetik. De bepillanthatnak Szakcsi Lakatos Béla tavalyi Zene-szó című estjébe, amelyben a nemzetközi hírű jazz-zongorista mellett Bereményi Géza, Darvasi László és Závada Pál is közreműködnek.
Természetesen a költészet napjához közeledve nemcsak a digitális térben, hanem a ház falain belül is izgalmas programokkal készül a Müpa: április 10-én, a havonta jelentkező Literárium Junior című sorozat következő előadása során Závada Péter és Simon Márton hozzák közelebb a kortárs irodalmat a középiskolás korosztály számára.
Április 11-én korunk egyik legnagyobb, legnépszerűbb – és ahogy magát nevezte – legszerencsésebb magyar költőjére emlékeznek a 39. Budapesti Tavaszi Fesztivál keretében. A Kányádi Sándornak szentelt esten többek között olyan kiváló színészek, zenészek, irodalmárok idézik meg költőóriásunk szeretnivaló alakját, mint Szalóki Ági, Sztarenki Pál, Pelsőczi Réka, Török-Illyés Orsolya, Margócsy István, és Lengyel Ferenc.
Ünnepelje a Müpával a költészetet! A hang- és videóanyagok a Müpa honlapján érhetőek el, de az irodalmi felvételeihez egész éves hozzáférést kapnak mindazok, akik csatlakoznak a Müpa+ hűségprogramhoz.
Müpa
Kapcsolódó
Színpadra kerül az Erkel Színházban a Hogyan tudnék élni nélküled? film története Hír
Megérkezett az első hír a megújuló Erkel Színház ősztől induló évadjáról. Eszerint a magyar musicalek otthonaként újjáéledő színház 2025/26-os bemutatói közt színpadra kerül a rendszerváltás utáni magyar filmgyártás legnézettebb filmjének, a Hogyan tudnék élni nélküled? című mozinak a színpadi ada
Mégis lesz Győrben Az Őrült Nők Ketrece Hír
Bár korábban úgy tűnt, hogy az elmúlt évtizedben töretlen sikerrel játszott, de most a közönségtől végleg elbúcsúzó, Az Őrült Nők Ketrece című előadás búcsúturnéjából kimarad a győri állomás, mostanra kiderült, hogy mégis mennek Győrbe az „Őrült Nők”.
„Némi vargabetűvel mégiscsak megérkezik Az Őr
Levendula Piknik 3.0: újra izgalmas kollaborációk és zenei koncertek a Budapest Park színpadán Hír
A Levendula Piknik Budapest egyik leginnovatívabb összművészeti eseménye, harmadik alkalommal tér vissza június 4-én a Budapest Parkba, hogy újra összehozza a divat, zene, tánc és vizuális művészetek iránt érdeklődőket.
Az esemény generációk, és a különböző szcénából érkezők találkozási pontja: h
Fontos ügyeket támogat a Radnóti Színház Hír
Jótékonysági online aukciót szervez a Radnóti Színház, melyen sikeres darabjaikhoz köthető ikonikus kellékeket árvereznek el. A befolyt összeg olyan egyesületeknek nyújt támogatást, melyek társadalmunk legégetőbb problémáinak enyhítésén dolgoznak. Az aukció március 24-31. között zajlik a www.ember