Falra fel! 2.0 - Jön a második zenei és propagandaplakát aukció! Hír
Hirdetés
A múlt század magyar grafikusművészetét reprezentáló, több mint 200 tételből álló aukciót rendeznek filmes, zenei, kiállítási és reklámplakátokból április 12-én a budapesti Kortárs Építészeti Központban.
A Múzeum Antikvárium, a Plakátfiú és a Gallery 567 szervezésében megvalósuló második árverésen különleges, hirdetménynek vagy éppen falragasznak szánt plakátok kerülnek kalapács alá.
A propagandacélokat szolgáló, esetleg moziba, kiállításra csábító, netán népnevelési célzattal készült látványos, különleges hangvételű vagy merész darabok egytől egyig egyedülálló alkotások, a mára műalkotásokká avanzsálódott plakátokból csupán néhány példány maradt meg épségben. A válogatásban egyaránt szerepelnek kiemelkedő grafikus mesterek szabad inspirációi, dekoratív felületekkel komponáló, szellemes és már a szövegükkel is meglehetősen figyelemfelkeltő remekművek, valamint fotóművészeti alkotások.
A FALRA FEL 2.0 második eresztésében jelentős számban szerepelnek neves grafikusok és kiemelkedő illusztrátorok alkotásai, mint például a Só-Ky páros, Benkő Sándor, Jaschik Álmos, Bálint Endre, Káldor László, Varga Győző, Orosz István és Görög Lajos falragaszai.
A licitálásra szánt anyagok közt szerepel A vágy titokzatos tárgya című művészfilm plakátja, de megvásárolhatóak lesznek az olyan különleges filmalkotásokat bemutató hirdetmények is, mint A halászkirály legendája, a csodálatos Sörgyári capriccio, az Apokalipszis most, Az én XX. századom, a Volt egyszer egy Amerika, a Cinema Paradiso, Az utolsó tangó Párizsban, a Szédülés, vagy a ritkaságszámba menő Jeles András film, A kis Valentino is.
Az akció és rettegés szekcióban bátran licitálhatnak az érdeklődők a Vissza a jövőbe, A Birodalom visszavág, a Mad Max 3, A pusztító, a Nikita, a Pokolfajzat, a Negyedik fázis, a Halálcsapda, a Szédülés és a Hetedik falragaszaira; a hasonlóan izgalmas magyar vonalon (Hazai pálya) pedig a Vérszerződés, Az alvilág professzora, a Rosszemberek, a Szegénylegények és a Dögkeselyű várja a téteket. Levezetésképpen a Priscilla, a Kötözz meg és ölelj, a Rítus, valamint a Cry Baby alkotásokra licitálhatnak az egyszeri és az elvetemült gyűjtők egyaránt.
A szórakoztató műfaj sztárjai – Charles Chaplin, Stan és Pan, Bud Spencer és Terence Hill, Beavis és Butthead, Belmondo, Woody Allen, no meg Tarzan és Kakuk Marci – a szürke hétköznapok során is bizonyítottan vidámságot csempésznek a nappalikba. Garantáljuk, hogy a gyerekfilmek gyűjtői sem távoznak majd üres kézzel: japán mesterektől a Vadhattyúk, A szél harcosai, és a Szél támad posztereit szögezhetik a falra a lelkes licitálók; de árverésre bocsájtják a Kölyökbanda, az E.T., a Vuk, a Riki-tivi tévi, a Tintin, a Vidámpark és a Cirkuszrevü plakátjait is az eseményen.
A propaganda és kiállítási anyagok, valamint a szocreál tételek sem maradnak ki. Kiderül, hogy Márka üdítő, és Fékon jersey inget vásárolhattunk az Állami áruházban és a Közértben negyven-ötven évvel ezelőtt, de a nyaralásokat szervező IBUSZ-ról is lehull a lepel. A Magyar Dolgozók Pártja garantálta az Egységet a választásokon, a Földműves szövetkezet pedig segítette az Okos nyúltenyésztőt a Munkahelyi Olimpián.
A különleges tételekre vadászó gyűjtők figyelmébe ajánljuk a korai Dreher reklámot, az Orion litografált hőpalackját, a Belügyminisztérium Légoltalmi Parancsnoksága által rendelt Világító feliratok reklámját, valamint Vogel Eric jelmeztervét, és Bíró Mihály nyomdájának ismertető plakátját.
Az aukción – újdonságként – a magyar fotóművészet kiemelkedő alakjainak, Gebhardt Györgynek, Menesdorfer Lajosnak és Magyar Alfrédnak néhány eredeti fotója is szerepel.
Az aukció a Múzeum Antikvárium, a Plakátfiú és a Gallery 567 szervezésében valósul meg április 12-én 19 órakor a Kortárs Építészeti Központban.
A Falra fel! 2.0 plakátaukció katalógusa >>>
Kapcsolódó
Színpadra kerül az Erkel Színházban a Hogyan tudnék élni nélküled? film története Hír
Megérkezett az első hír a megújuló Erkel Színház ősztől induló évadjáról. Eszerint a magyar musicalek otthonaként újjáéledő színház 2025/26-os bemutatói közt színpadra kerül a rendszerváltás utáni magyar filmgyártás legnézettebb filmjének, a Hogyan tudnék élni nélküled? című mozinak a színpadi ada
Mégis lesz Győrben Az Őrült Nők Ketrece Hír
Bár korábban úgy tűnt, hogy az elmúlt évtizedben töretlen sikerrel játszott, de most a közönségtől végleg elbúcsúzó, Az Őrült Nők Ketrece című előadás búcsúturnéjából kimarad a győri állomás, mostanra kiderült, hogy mégis mennek Győrbe az „Őrült Nők”.
„Némi vargabetűvel mégiscsak megérkezik Az Őr
Levendula Piknik 3.0: újra izgalmas kollaborációk és zenei koncertek a Budapest Park színpadán Hír
A Levendula Piknik Budapest egyik leginnovatívabb összművészeti eseménye, harmadik alkalommal tér vissza június 4-én a Budapest Parkba, hogy újra összehozza a divat, zene, tánc és vizuális művészetek iránt érdeklődőket.
Az esemény generációk, és a különböző szcénából érkezők találkozási pontja: h
Fontos ügyeket támogat a Radnóti Színház Hír
Jótékonysági online aukciót szervez a Radnóti Színház, melyen sikeres darabjaikhoz köthető ikonikus kellékeket árvereznek el. A befolyt összeg olyan egyesületeknek nyújt támogatást, melyek társadalmunk legégetőbb problémáinak enyhítésén dolgoznak. Az aukció március 24-31. között zajlik a www.ember