Elsöprő sikerrel debütált a Képzelt riport szimfonikus koncert Hír
Hirdetés
Ki gondolta volna még 1973-ban, amikor először vitték színpadra Adamis Anna és Presser Gábor szerzők művét, a Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról című musical előadást, hogy 2020-ban is szűnni nem akaró tapssal fogják ünnepelni ezeket a kiváló, korszakokon is átívelő, közkedvelt dalokat?
A siker akkor is, most is borítékolva volt: 1973-ban a Vígszínházban tombolt a közönség a Márton László rendezésével színpadra állított bemutató után, idén februárban pedig a Budapesti Showszínház és a Dunakeszi Szimfonikusok műsorán, a Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról szimfonikus szuperkoncertjén vált ünneplő tömeggé a teltházas bemutató közönsége.
A remekül összeállított showkoncerten az eredeti művel azonos sorrendben csendültek fel szimfonikus átiratban az előadás slágerei, olyan ismert LGT slágerekkel kiegészítve, mint például az Embertelen dal, az Elfelejtett szó vagy az Álomarcú lány.
Vágó Bernadett, Polyák Rita, Kovács Beáta, Veréb Tamás, Csengeri Attila és Kósa Zsolt szólisták mellé Lelkes Reny és zenekara is csatlakozott, így a szimfonikusokkal, a Showszínház tánckarával és a Rita Sound kórusával együtt közel ötven művész szórakoztatta és varázsolta el a vegyes korosztályt képviselő közönséget.
Tóth Ádám az előadás rendezője boldogan nyilatkozott a premiert követően, elmondása szerint: “Nem számítottunk ekkora sikerre, bár nyilván a zene szeretete és a dalok iránti tisztelet miatt különlegesen magas minőségi elvárásokat támasztottunk magukkal szemben is, így biztosan a közönség is megérezhette, hogy itt most valami más történik, mint egy sima, hétköznapi koncert. Már amennyiben létezik sima, hétköznapi koncert.”
Az előadásra már nagyon hamar elfogytak a jegyek, így már most, a premier után be is jelentették a következőt: március 25-én ismét a RAM COLOSSEUMBAN lesz látható a Képzelt riport szimfonikus koncert!
RAM Colosseum
Kapcsolódó
Járai Márk és Bereményi Géza dalát a gyerekhangok teszik varázslatossá Hír
Megjelent Járai Márk szólódala, a Réteken, amelyben egyszerre találkozik a magyar dalszövegírás ikonja, Bereményi Géza, a Superar gyermekkórus és a Halott Pénzből ismert énekes érzékeny előadásmódja. A dal zeneszerzésében Felcser Máté (Punnany Massif) is közreműködött.
Újabb szerzemény látott nap
Július 25-én indul az egynapos Metallica jegyek értékesítése Hír
A zenekar jövőre is folytatja a 2026-ban már negyedik éve futó, rekord-döntögető M72 elnevezésű világkörüli turnéját, amely 16 koncerttel érkezik Európába és az Egyesült Királyságba. Budapest egyike annak a 4 városnak, ahol két este is hallhatjuk a bandát, két különböző setlisttel és más-más előze
A Budapest Park után az Arénát is beveszi a BSW Hír
2026-ban lesz húszéves a zenekar, akik jövő februárban nem kisebb eseménnyel ünnepelnek, mint egy Aréna-koncerttel, amelyre karrierjük eddigi csúcspontjaként tekintenek.
A 2006-ban alakult Beerseewalk rapduó 2016 óta zenekarral járja az országot, így váltak a hazai könnyűzenei színtér egyik megk
Telt házas hétvégével nyitott a Gyárkert Hír
A régió egyik legnagyobb és legnépszerűbb szezonális koncerthelyszíne, a Gyárkert Kultúrpark 2025-ben már harmadszor hozza el az egész nyáron át tartó fesztiválélményt Veszprémbe. A telt házas nyitóhétvégén a Halott Pénz és Majka indította el a koncertsorozatot. A nyár folyamán hétvégenként a haza