Hangulatos fröccsdal lett A Bence kalandjai legújabb száma Hír
A Balaton környéke fontos szerepet tölt be A Bence kalandjai életében, így legújabb dalát is a balatoni hegyek panorámájával a háttérben rögzítette. A Fogadalom jól csúszik egy fröccs mellé még az őszi délutánokon is.
A Bence kalandjai Jobbágy Bence külön bejáratú világa. Az énekes-dalszerző akusztikus dalaiban és életében is fontos helye van a Balatonnak és környékének, hiszen Kővágóörsön találta meg otthonát és első, Tengerek c. lemezének borítóját is a magyar tenger ihlette.
Hirdetés
Ezúttal viszont nem maga a tó, hanem a környék csodálatos szőlőhegyei tűnnek fel videójában, ahogy a pécselyi Mórocz Pincészet teraszán játszik. A helyszínválasztás nem véletlen, a Fogadalom megszületése ugyanis nagyon is köthető a borokhoz:
„A Fogadalom c. dalt Mórocz Tamás megkeresésére írtam. A borász régi barátom és azt találta ki, hogy zenészek „kiadatlan” dalait párosítja boraihoz. Úgy gondoltam ez a könnyed, ironikus dalocska jól passzol egy laza fröccsözéshez. A szöveget Varga Júlia kötetében olvastam és annyira adta magát a hangulat, hogy szinte csak el kellett énekelni! Bájos, de elgondolkodtató. Szeretem” – meséli Bence.
A Fogadalom játékossága akár az őszi „nagy újrakezdésekhez” is lelket önthet mindenkiben. A szeptember beköszöntével pedig A Bence kalandjai is útra kél: szeptember 10-én Badacsonyörsön és Kővágóörsön, 17-én Szentbékkállán, 18-án pedig Szolnokon játszik.
-
09.10. - Badacsonyörsi Szüreti Muri
-
09.10.- Kővágóörs Alkotótábor
-
09.17. - Pegazus, Szentbékkálla
-
09.18. - TISZApART Mozi, Szolnok
A Bence kalandjai hírek, infók >>>
A Bence kalandjai
Kapcsolódó
Megjelent a Margaret Island utolsó dala Hír
A különleges együttműködésből született mű élőben először az október 1-jei Superalbum Nagykoncerten lesz hallható a Budapest Parkban, másnap pedig a zenekar búcsúkoncertjén is elhangzik.
A „Csend van” a Superalbum részeként született, amely tíz különböző produkcióban ötvözi a Superar gyermekkórus
10 előadó, 1 ügy, 1 SUPERALBUM Hír
A Banana Records kiadó és kreatív ügynökség egy különleges zenei projektet indított útjára, amely a zene erejéről, az összefogásról és a társadalmi felelősségvállalásról szól. A Superalbum című kollaborációs lemezen a Superar Zeneművészeti Alapítvány programjában részt vevő gyerekeké a főszerep: ő
Budapestre jön a világ egyik legnagyobb klasszikuszenei szakmai eseménye - érkezik a Classical:NEXT 2026 Hír
A klasszikus zene kortárs világtalálkozója 2026-ban először érkezik Magyarországra: a Hangvető és a Müpa közös szervezésében a Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Hetek keretében Budapest ad otthont a Classical:NEXT-nek, 2026. április 9–12. között.
A Classical:NEXT a klasszikus zene globális szakm
Tíz év után új albummal jelentkezett a Hősök Hír
Tíz év, nyolc dal és jó pár feat – a Kazi eredetileg nem albumnak indult, végül mégis az lett belőle. „EP-t terveztünk kiadni, de annyi dal készült, hogy úgy döntöttünk, nagylemez lesz. Nem írtunk rá célzottan slágert, nem is volt ilyen indíttatásunk, egyszerűen csak jólesett dolgozni rajtuk. Sze