Három csaj zenei ereje egyesült a lengyel nők támogatására Cikk

Zsüd

Ahogy a lengyel nők utcára vonulnak, hogy kifejezzék tiltakozásukat az extrém szigorú abortusztörvény módosítás kapcsán, a Kelet-Európai Zeneakadémia (Eastern European Music Academy) kurzus három résztvevője, a lengyel Karo Glazer, a magyar Zsüd és észt Britt Randma közös dalt készítettek szolidaritásuk és támogatásuk jegyéül.

A ‘’Don’t Play the Fool’’ c. dal egy energikus lázadó dal, amely hangja kíván lenni minden lengyel, és más országban élő nőnek, akiket méltatlan helyzetbe kényszerít a kormány. A dal producere Zsüd, aki cinematic és electro-pop projektje mellett az imPro School egyik vezető oktatója. A dalszerző és dalszövegíró pedig a lengyel származású, de londoni székhelyű Karo Glazer, aki elsöprő energiájával átitatott zenéje, performanszai és motivációs beszédei alapján nem véletlenül kapta a #LadyDynamite becenevet.

Hirdetés

“Amikor a szöveget írtam, nem tudtam kiverni a fejemből a jelenlegi helyzetet. Tudtam, hogy egy erős szöveget kell írnom, ami erőt ad az embereknek, hogy harcoljanak a jogaikért. Az emberek Lengyelországban ezt már háborúként emlegetik… és sajnos egyet kell, hogy értsek velük. Büszke vagyok arra, hogy az emberek az utcán vonulnak. A lengyel nők épp történelmet írnak. Harcolnak és nyerni fognak. Éppen ezért a ’“Don’t play the fool” életem egyik legfontosabb dala, ezeknek a hősöknek dedikálva” - mondta a lengyel énekes-dalszerző.

“Művészként fontos, hogy hangot emeljünk a fontos ügyekért, pláne, ha az közel áll a szívünkhöz. Mind pontosan értettük azt a folyamatot, amelyen Karo keresztül ment, és ami alatt ezt a szöveget írta. Mint nők, mind a lengyel nők mellett állunk, és szurkolunk nekik ebben az alapvető emberi jogokért küzdő harcban. Az abortusz betiltása nem fogja ezt eltüntetni, csak sokkal rizikósabbá teszi” - tette hozzá a projektmanager, Britt Randma.

Kelet-Európai Zeneakadémia (Eastern European Music Academy) kurzust az Ukrán Zenei Export iroda hívta életre, a teljes régiót érintve, 50 diák bevonásával. Az elmúlt három hónap alatt Karo, Zsüd és Britt közösen dolgoztak a zenén.  A ‘’Don’t Play the Fool’’ az egyik első relase a hamarosan megjelenő válogatáslemezről, amelyen a képzés diákjainak kollaborációs alkotásai találhatóak. A dalok a litván Monokey kiadó gondozásában jelennek meg.

 

Zsüd press

Kapcsolódó

"Éjféltájt" - a Wellhello forró partidallal tér vissza Cikk

Wellhello - Éjféltájt Megérkezett a Wellhello legújabb dala, az "Éjféltájt", ami az első a hat számos albumról, a "Gelato"-ról. Mostantól öt héten keresztül érkeznek a forró cuccok, amikhez fagyit is adnak a srácok, hogy ne legyen melegetek! "Az elmúlt időszakban inkább merengősebb, szomorúbb, lassabb dalokkal jöttü

Örömzenéléssel lepte meg a Söndörgő a járókelőket Cikk

Örömzenéléssel lepte meg a Söndörgő a járókelőket A Söndörgő idén ünnepli 30. születésnapját. A három évtized számos sikert hozott a zenekar számára, de a szakmai-díjak, a neves kiadó és Grammy-közelsége mellett is a legfontosabb az évek során az maradt, hogy a közös muzsikálás örömet okozzon nekik és az embereknek. Ebből adtak ízelítőt egy spont

Milyen felzabálni mások nyomorát? Válasz a Bohemian Betyars új klipjében Cikk

Bohemian Betyars - Bánatszalonna “Szomorú vagy? Egyél egy kis csokit, az biztosan segít majd!” - valószínűleg mindannyian hallottuk már ezt a jótanácsot életünkben legalább egyszer. Viszont mi a helyzet akkor, ha valaki nem tud megállni egy tábla csokinál vagy egy doboz fagyinál, hanem ezeknél sokkal (de tényleg sokkal) több kell

Jelvényt és kislemezt rejt a Vad Fruttik díszdoboza Cikk

elvényt és kislemezt rejt a Vad Fruttik díszdoboza Három budapesti koncerttel zárja MÉLY elnevezésű turnéját a Vad Fruttik május elején. A kulturális központokban, színháztermekben zajló műsorhoz a rajongóktól kértek és kaptak színpadi elemeket Likó Marciék, köztük foteleket, szobanövényeket és lámpákat. A fővárosban még egy különlegességgel készü