Itt az új The Royal Freak Out dal! Hír

The Royal Freak Out

Hirdetés

Februárban jelent meg a The Royal Freak Out második nagylemeze, az Emergence, amihez kvázi cseresznyének a torta tetejére most hozzárakták ezt új single-t.

Első két kislemezük után a 2018-as LP, az A Step Beyond the Fading Line jóval kiforrottabb zenei világát vitték tovább a srácok az Emergence-re is, amit már a zenekar eddigi legerősebb felállásában, sokkal sokrétűbb, összetettebb zenei hatásokkal írták meg: az alapító Farkas Balázs (gitár, ének) és Sipos Ábris (basszusgitár) mellé Rátkai Márton (gitár, űrállomás) és Magda Zsolt (dobok) érkeztek. A The Ghost of Mortality ötlete már a lemez megírásakor is formálódott, de úgy érezték, van annyira erős, hogy külön figyelmet szeretnének ennek szentelni, így külön álló single lett belőle.

“Zeneiségében más, mint az eddig írt dalok. Elszakadtunk a klasszikus dalszerkezettől, gitárriffektől és dalszerkezetben is kísérletezősebbre fogtuk. Talán az eddig készített legkomolyabb hangvételű számunk arról az érzésről, félelemről, ami valahol mélyen talán mindenkiben megvan (vagy, ha nincs akkor egyszer majd megjön). Ez a dal amolyan gondolatébresztő vagy kapaszkodó is a hallgatónak. Mint mindig, most is azt mondom, hogy figyeljetek a szövegre!” – mesélte a dalról Farkas Balázs, a zenekar frontembere.

A borítóképet mesterséges intelligenciával készítették hozzá, a dalt pedig a második otthonukban, a Pinewood stúdióban vették fel Ábris és Zsolt felügyelete alatt. Élőben először december 1-én a Dürerben hallhatjátok majd, ahol a Sosevolt és a Red Swamp társaságában lépnek fel, ne hagyjátok ki!

The Royal Freak Out koncert jegyek >>>

 

The Royal Freak Out

Kapcsolódó

Megjelent a Take That új albuma Hír

Take That band 2023 Kilencedik stúdióalbumával tért vissza Anglia egyik legnépszerűbb popcsapata, a Take That: a This Life az együttes első új LP-je a 2017-es Wonderland óta. A This Life a trió lendületét és zenei magabiztosságát igazolja: Gary Barlow, Howard Donald és Mark Owen énekhangja gyönyörű dallamokon, szárny

Magyar nemzeti rapmetal - Megjelent a Fém of Bëlga Hír

Fém of Bëlga Tematikus önfeldolgozáslemezt készített a Bëlga, amelyen 15 korábbi dal metálosított / rockosított verziója hallható. A lemezbemutató december 20-án lesz az Akváriumban. Újragondolta és a torz gitárok világába helyezte 15 dalát a Bëlga - a Zsolti, a Béka már meg is jelent. De honnan jött az ötlet

Háborúról és popzenéről szól a Blahalouisiana új dala Hír

Blahalouisiana - Budapest Park A Nem hittek Lennonnak című dalt a kiábrándultság egy összetett, de nagyon is konkrét formája ihlette. A dal középpontjában egy konfliktus áll, a háború és a popzene mostoha kapcsolata. Közeli rokonaink, a csimpánzok is háborúznak időnként, az emberiség történelme pedig háborúk története. Ebben

Szécsi Pál 80. születésnapi emlékkoncert az Arénában Hír

Szécsi Pál 80 - emlékkoncert Korának egyik legnagyobb magyar sztárja, a bársonyos hangú énekes, a „nők bálványa”, azaz Szécsi Pál jövő márciusban lenne 80 éves. Az egykor többmillió rajongó által ünnepelt ikonnak állít emléket 2024. március 10-én a Szécsi Pál 80 emlékkoncert a Budapest Arénában, felidézve a legnagyobb slágere